Plazma i laser

W naszej firmie zawsze dbamy o to, aby zapewnić klientom szeroki zakres usług, odpowiadający ich potrzebom. W tym celu wykorzystujemy nowoczesny park maszynowy, w którym znajdują się przede wszystkim profesjonalne urządzenia do obróbki elementów metalowych ze sterowaniem CNC. Dzięki temu możemy zaproponować klientom kompleksowe usługi, wśród których znajduje się również cięcie laserem. Jest to niezwykle ważny proces, pozwalający uzyskać poszczególne elementy ze stali czy innych metali, wyróżniające się najwyższą precyzją. Dlatego też zaopatrzyliśmy się z jedną z najnowocześniejszych wycinarek laserowych – Fibermak Momentum Gen. 3.

Urządzenie to umożliwia szybkie i dokładne cięcie blach. Zaawansowany technologicznie panel sterowania sprawia, że po wprowadzeniu odpowiednich danych w krótkim czasie otrzymać można dowolny, nawet najbardziej skomplikowany element. Dodatkowo zapewniamy najwyższą powtarzalność kolejnych części. Aby zapewnić kompleksowość naszej oferty, wzbogaciliśmy nasz park maszynowy również o prasę krawędziową, umożliwiającą szybkie i dokładne gięcie blach i innych elementów. Jesteśmy w stanie wykonać dowolną część metalową dzięki sterowaniu komputerowemu w technologii CNC.

W zależności od potrzeb, jesteśmy w stanie wykonać gięcie swobodne (inaczej zwane „na zakładkę” lub falc), ze szczeliną lub bez niej. Oczywiście zapewniamy także dużą powtarzalność kolejnych elementów. Proces gięcia może być wykonany zarówno na ciepło, jak i zimno. Podejmujemy się gięcia stali, aluminium, jak również wytrzymałej stali nierdzewnej.

Powyższe usługi najczęściej świadczymy firmom i zakładom produkcyjnym wielu branż, w tym chociażby motoryzacyjnej, lotniczej czy kolejowej. W zależności od potrzeb i oczekiwań klientów, realizujemy pojedyncze usługi, ja również jesteśmy otwarci na regularną współpracę, opierającą się na regularnych dostawach poszczególnych elementów. Podstawą wykonania cięcia lub gięcia blach i innych elementów jest przesłanie nam dokładnej specyfikacji, jak również rysunków technicznych. Dzięki temu możemy zagwarantować odpowiednie dopasowanie wykonywanych części do całej konstrukcji.

Plazma Wycinarka plazmowa DYNAMIC

Linia technologiczna cięcia plazmą pozwala na numeryczne wycinanie elementów w stali o grubości nawet do 40 mm! Wymiary robocze stołu 6m x 2m.

Poniższe zdjęcia przecinarki pochodzą z www.stigal.pl

Plazma i laser
Dane techniczne
Pole robocze 6x2 m
Maksymalna grubość wycinanego elementu 50 mm
Dokładność cięcia 0,05 mm
Maksymalna grubość
Stal czarna cięcie z przebiciem do 40 mm
cięcie od krawędzi do 50 mm
Stal nierdzewna cięcie z przebiciem do 30 mm
cięcie od krawędzi do 40 mm
Aluminium cięcie z przebiciem do 25 mm
cięcie od krawędzi do 50 mm

Laser Firma posiada najnowocześniejszą wycinarkę laserową FIBERMAK Momentum Gen. 3

Firma posiada najnowocześniejszą wycinarkę laserową FIBERMAK Momentum Gen. 3, która umożliwia cięcie blach z prędkością i precyzją nie uzyskiwaną na innych urządzeniach. Dzięki specjalnej bazie danych technologicznych oraz sterownikowi CNC cały proces jest zautomatyzowany i nie ma miejsca na ludzkie błędy. Maszyna stale monitoruje stan elementów mających wpływ na jakość cięcia, co gwarantuje wykonanie usługi na najwyższym poziomie.

Precyzja i szybka praca lasera, to korzyści nie tylko dla firm, ale i osób prywatnych, które planują wykonanie jakiejś konstrukcji lub przelania na metal swoich artystycznych wizji. Dysponujemy również możliwością wycinania w kształtownikach.

Dane techniczne
Moc 2 KW
Pole robocze 4x2 m
Maksymalna wysokość wycinanego elementu 120 mm
Dokładność cięcia 0,05 mm
Minimalna szerokość otworu 0,5 mm
Maksymalna grubość ciętej ścianki
Stal Czarna 16 mm
Stal nierdzewna 8 mm
Stal cynkowana 4 mm
Aluminium 6 mm
Mosiądz 6 mm
Miedź 6 mm