Park technologiczny

Cały czas staramy się rozwijać Nasz park maszynowy, aby sprostać wymaganiom technicznym i jakościowym narzucanym przez rynek. W chwili obecnej posiadamy:

1. Wypalarka plazmowo-gazowa

2. Prasa krawędziowa 3300mm x 160 ton

3. Gilotyny; suwnice do 10 ton

4. Portal spawalniczy do blachownic 1,6m x 16m

5. Ukosowarki, wiertarki, piły taśmowe oraz półautomaty spawalnicze

6. Dwie komory śrutownicze – 3m x 3m x 12m

                                                     – 4m x 4m x 16m

7. Prasy mechaniczne od 5 ton do 160 ton

8. Narzędziownia wyposażona w tokarki, frezarki, szlifierki

9. Lakiernia proszkowa z piecem do wypalania 1,3m x 2,2m x 9,4m

10. Lakiernia mokra

11. Własne samochody ciężarowe i dostawcze.

Poniżej znajdą Państwo krótki opis niektórych maszyn parku technologicznego:

Przecinarka plazmowa CNC

Linia technologiczna cięcia plazmą pozwala na numeryczne wycinanie elementów w stali o grubości nawet do 40mm! Wymiary robocze stołu to 2m x 3m.

2

Żródło: www.stigal.pl

Portalowy automat do dwustronnego spawania kształtowników MSA-4 PS

Przeznaczenie : Spawanie wzdłużne belek o profilu zamkniętym teowych i dwuteowych o wysokości środnika 1600 mm w poz. pionowej środnika z automatyczną korekcją położenia palników(opcja), kontrolą wizyjną(opcja) , dociskiem kompensacyjnym hydraulicznym środnika oraz uniwersalnym stołem zaciskowym z chłodzeniem wodny.

Opis: Szynowy portal bramowy z układem dociskowym i mocowaniem głowic spawalniczych – zmechanizowany, poruszający się na modułowym torze jezdnym, o długości będącej, zgodnie z założeniami, wielokrotnością 6 m (przyjęto 3 sekcje). Wewnętrzne wymiary zbudowanego portalu pozwalają na spawanie wyrobów o maksymalnej wysokości 1,6 m i szerokości 0,8 m. Ważną innowacją jest zintegrowany z portalem górny docisk spawanej konstrukcji (np. środnika spawanej blachownicy teowej), regulowany w zakresie od 200 do 1000 kg.

Nazwa parametru Wartość uzyskana
Rodzaj manipulacji zmechanizowany posuw portaluregulacja płynna, pamięć programowa, automatyczne prowadzenie palników
Długość toru jezdnego – 1 moduł 6 m
Szerokość zintegrowanego stołu zaciskowego 0,8 m
Długość zintegrowanego stołu (maksymalna długość elementu) 18 m
Sposób chłodzenia zintegrowanego stołu radiator aluminiowy z wewnętrznym obiegiem wody
Docisk kompensacyjny hydrauliczny, obciążniki zintegrowane z portalem jezdnym, 200-1000 kg
Wysokość samoczynnie dociskanego wyrobu (max.) 1,5m
Liczba głowic spawalniczych (max.) 2
Możliwa do zastosowania metoda spawania MIG/MAG, SAWłuk kryty

1932431_824507890904947_5143659893328422928_n

Nasze zaplecze maszynowe:

5

4

Malarnia proszkowa

Linia technologiczna lakierowania proszkowego dostępna w naszej firmie wyposażona jest w nowoczesny piec o wymiarach roboczych 9,4m x 1,1m x 2,2m dzięki czemu jesteśmy w stanie uszlachetniać powłokę nawet bardzo dużych elementów. Lakierujemy stal, stal ocynkowaną oraz aluminium. Przygotowanie powierzchni odbywa się w zautomatyzowanej komorze śrutowniczej o wymiarach 12m x 2,8m x 2,4m. Oferujemy usługę śrutowania elementów nawet do masy 3 ton!

Bez tytułuaaaadsd

 

Malarnia mokra

Lakiernia do nakładania farb rozcieńczalnikowych została uruchomiona na początku 2015r. Dzięki tej inwestycji zakład poszerzył zakres swojej działalności m.in. o możliwość zabezpieczania antykorozyjnego wyprodukowanych przez siebie wielkogabarytowych konstrukcji stalowych. To sprawiło, że firma na dzień dzisiejszy posiada znacznie większą wydajność, niż przed rozbudową zakładu, co niewątpliwie jest także zasługą inwestycji w nowoczesny sprzęt do nakładania powłok antykorozyjnych.

Oprócz malowania wielkogabarytowych konstrukcji stalowych specjalizujemy się również w malowaniu wyrobów ze stali ocynkowanej, aluminium, a także drewna. Dbamy o to, aby personel zajmujący się lakierowaniem przechodził regularne szkolenia, rozwijające jego dotychczasowe umiejętności. Stawiamy na współpracę z renomowanymi producentami farb antykorozyjnych, ogniochronnych czy też dekoracyjnych. Z dnia na dzień nabywamy nowych doświadczeń, które owocują wysoką jakością wykonywanych usług.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Niżej prezentujemy inne zdjęcia parku technologicznego:

Góra